Jak założyć pralnię samoobsługową,
czyli pomysł na własny biznes na miarę XXI wieku

Jak założyć pralnię samoobsługową, czyli pomysł na własny biznes na miarę XXI wieku

Samoobsługowa pralnia wodna|
pomysł na biznes.

Pranie ubrań to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Większość z nas otwarcie przyznaje, że czynność ta zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych. Do tego grona zaliczają się zarówno osoby posiadające tak duże rodziny, że pranie musi być robione w zasadzie codzienne, jak i single i pary, którzy wolą poświęcić się przyjemnościom, życiu towarzyskiemu czy pracy zawodowej, zamiast zajmować tak prozaiczną czynnością, jak pranie.


Na szczęście jest alternatywa – pranie i suszenie ubrań w pralni samoobsługowej. Korzystając z takiego rozwiązania można szybko i łatwo uporać się ze stertą brudnej bielizny, a przy okazji odpocząć przy kawie lub poczytać książkę. Ze względu na spore zainteresowanie coraz większe grono inwestorów rozważa założenie własnej działalności w tym sektorze usług. Otwarcie pralni samoobsługowej może być strzałem w dziesiątkę – to efektywny model biznesowy, który sprawdza się szczególnie w miastach. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym udowadniamy, że pralnia to biznes na miarę XXI wieku.

Pralnia samoobsługowa - poradnik.

Pranie ubrań w pralce automatycznej wydaje się banalne. Wystarczy włożyć brudną bieliznę do bębna, wsypać proszek i uruchomić maszynę. Jednak tylko z pozoru jest to prostą czynnością. Niewłaściwie ustawione parametry pralki (temperatura, prędkość wirowania) czy zastosowanie nieodpowiedniego detergentu mogą ostatecznie doprowadzić do zniszczenia tkanin, co może stać się przyczyną utraty ulubionej koszuli czy bluzki. Robiąc pranie w domu musimy zadbać o detale, o czym wiele osób zapomina. Posegregowanie ubrań kolorami, rozdzielenie rzeczy pod względem rodzaju materiału czy wreszcie przeczytanie oznaczeń na metkach i dostosowanie do nich ustawień urządzenia piorącego to czynności, które większości z nas po prostu umykają. Co więcej, na ścianach pralki automatycznej prędzej czy później tworzy się osad, który może wpływać na eksploatację maszyny.

Doskonałą alternatywą dla prania domowego może być pralnia samoobsługowa. Zastosowany w niej profesjonalny sprzęt jest znacznie wydajniejszy i delikatniejszy, dzięki czemu ubrania nie niszczą się. Łatwa dostępność, lepsze efekty niż w przypadku prania w domu oraz bardzo dobrej jakości wyposażenie sprawiają, że chętnych do korzystania z oferty takich miejsc nie brakuje. Nowe punkty powstają już nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miejscowościach. To biznes, który nie tylko przynosi stałe dochody, lecz który ma też przed sobą duże perspektywy rozwoju. Co tu ukrywać, na posiadaniu własnej pralni można całkiem nieźle zarobić. Szczególną popularnością wśród inwestorów cieszą się umowy podpisywane z dużymi sieciami pralni na prowadzenie działalności pod szyldem znanej marki (czyli tak zwana franczyza). Podobnie jak każdy pomysł na biznes, pralnia wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zanim przejdziemy do omówienia takich kwestii jak oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia czy opracowanie strategii działania (pralnia biznes plan), przyjrzyjmy się dokładniej, na czym polega działanie pralni samoobsługowej.

Dlaczego pralnie samoobsługowe są tak popularne?

W porównaniu do klasycznego prania domowego pralnie samoobsługowe są znacznie wygodniejsze i oferują o wiele więcej możliwości. Standardowe wyposażenie pralni wodnej obejmuje dużo większe maszyny niż te używane przez nas w domach. Dostępne w takim punkcie urządzenia mają większą pojemność, dzięki czemu nadają się do prania takich rzeczy jak zasłony, koce, pokrowce, kurtki itp. Użytkownikami pralni samoobsługowych są zazwyczaj studenci, turyści, osoby młode i aktywne. Z usług takich placówek korzysta jednak też coraz więcej seniorów. 

Stałymi klientami pralni są osoby bez własnej pralki, np. wynajmujący małe mieszkanie lub kawalerkę, w której dodatkowy sprzęt AGD zajmowałby zbyt wiele przestrzeni. W dobie małych metraży, charakterystycznych dla obecnego budownictwa, każdy metr w łazience czy kuchni jest tak cenny, że wielu singli nie marnuje go na pralkę, z której korzysta i tak raz na tydzień.

Pralnie samoobsługowe bywają wreszcie ratunkiem dla osób, którym nagle zepsuło się urządzenie piorące, albo które używają go jedynie do szybkiego codziennego prania i suszenia. Niewątpliwym atutem nowoczesnych pralni samoobsługowych jest także panująca tam atmosfera. Takie punkty to nie tylko przestrzeń, w której można wyprać i wysuszyć ubranie. Czekając na zakończenie prania można poznać ciekawych ludzi, wypić dobrą kawę czy po prostu się zrelaksować korzystając z ogólnodostępnej sieci wifi. Właściciele pralni samoobsługowych starają się, aby dekoracja przestrzeni i aranżacja wnętrz tworzyły przyjemną atmosferę. Klienci bardzo często mają do dyspozycji ekspresy do kawy, telewizory, przekąski, a nawet kącik dla dzieci. Wszystko to sprawia, że klienci podczas oczekiwania czują się „jak w domu”.

Prowadzenie pralni samoobsługowej – czy to się opłaca?

Z punktu widzenia potencjalnego inwestora pralnia samoobsługowa to czysty zysk, podobnie zresztą jak tradycyjna pralnia wodna. Pomysł na biznes, w którym klienci sami obsługują maszyny z wbudowanym automatem do płacenia, jeszcze do niedawna kojarzył się głównie z amerykańskimi filmami. Dziś takie miejsca możemy spotkać w większości polskich miast. To zautomatyzowany biznes, który w zasadzie prowadzi się sam: nie trzeba zatrudniać pracowników ani angażować dodatkowego czasu. Tak naprawdę nie jest tu potrzebne nawet wcześniejsze doświadczenie: żeby założyć własną pralnię nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia, dyplomu ani żadnego egzaminu magisterskiego. Pozyskanie klientów pozostaje tylko kwestią czasu, dzięki czemu właściciel może liczyć na szybki zwrot z inwestycji. Dodatkowo przedsiębiorcy mają możliwość współpracy w oparciu o dogodny system franczyzowy, o czym piszemy w dalszej części tekstu.

Pralnia samoobsługowa – jak działa?

Świetnym pomysłem na biznes dla osób nie mających wcześniej okazji prowadzić własnej działalności w sektorze profesjonalnego pralnictwa może być pralnia samoobsługowa, czyli taka nie wymagająca zatrudniania pracowników. Analiza rynku wyraźnie pokazuje, że Polacy bardzo chętnie korzystają zarówno z usług tradycyjnych pralni wodnych, jak i punktów samoobsługowych.
Aby skorzystać z takiego punktu należy po prostu przynieść ze sobą brudne rzeczy, umieścić go w bębnie pralnicy, zalać środkiem piorącym (można go zakupić na miejscu lub skorzystać z własnego), wybrać program, opłacić wybraną maszynę (można zapłacić gotówką lub kartą) i poczekać. Po jakimś czasie nasze ubrania będą świeże, czyste i pachnące. Wkładając rzeczy do pralki nie trzeba ich ważyć – wystarczy po prostu wybrać bęben, do którego zmieszczą się przyniesione przez nas ubrania. Wyprane rzeczy można wysuszyć w specjalnych suszarkach. To też jest dużym plusem, ponieważ dla wielu osób, zwłaszcza w małych mieszkaniach, rozłożenie tradycyjnej suszarki jest kłopotliwe albo wręcz ograniczające możliwość poruszania się po pomieszczeniu. Korzystając z pralni samoobsługowej otrzymujemy więc pranie nie tylko czyste i świeże, ale także suche i gotowe do prasowania. Albo wręcz założenia od razu, zależy od materiału z jakiego wykonane jest ubranie.

Pralnia samoobsługowa – jak otworzyć własną działalność? 

Najlepsze w prowadzeniu biznesu pralni samoobsługowej jest to, że na jej uruchomienie może zdecydować się właściwie każdy, nawet osoba nie mająca żadnego wcześniejszego doświadczenia w tej branży. Oczywiście aby pralnia mogła odnieść sukces, niezbędna jest wiedza jak otworzyć i wyposażyć taki lokal. Bardzo dobrym pomysłem może być podjęcie współpracy w tym zakresie z firmami specjalizującymi się w profesjonalnym pralnictwie. Bardzo często oferują one wsparcie dla nowych przedsiębiorców, fachowe doradztwo, pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, dobór odpowiednich urządzeń oraz serwis gwarancyjny. Umiejętność sprawnego zarządzania działaniem pralni samoobsługowej to klucz do wszelkich sukcesów, dlatego warto czerpać z doświadczenia najlepszych. Możesz wziąć też udział w szkoleniu np. z zakresu prania wodnego. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak otworzyć pralnię samoobsługową w swoim mieście, skontaktuj się z doradcą. Chętnie odpowienie na pytania jak założyć pralnię samoobsługową, ile koszuje oraz jak wyposażyć pralnię w opowiedni sprzęt.

Zainwestuj w pralnię samoobsługową znanej marki - biznes plan

Jednym ze sposobów prowadzenia działalności gospodarczej jest franczyza. To koncepcja biznesowa polegająca na występowaniu relacji między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Obydwa przedsiębiorstwa (czyli franczyzodawca i franczyzobiorca) są niezależne oraz odrębne prawnie i finansowo, a zakres współpracy określa umowa.

Mówiąc jeszcze prostszym językiem, franczyza to po prostu prowadzenie własnej działalności pod szyldem innej marki. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku pralni samoobsługowych. Możliwość franczyzy oferuje na przykład znana w branży pralniczej firma Speed Queen. Otwarcie własnej pralni pod szyldem Speed Queen daje możliwość szybkiego wybicia się na rynku i pomaga zdobyć klientów, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w pierwszym okresie działalności. Kiedy dopiero zaczynamy, największą trudność przynosi zazwyczaj pozyskanie klientów. Jak się okazuje, najbardziej efektywne są te działania, które opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach – a do takich bez wątpienia należy współpraca z marką uchodzącą za lidera w branży pralniczej.  

Pralnia samoobsługowa – koszt otwarcia

Pralnia samoobsługowa jest stosunkowo prostą inwestycją, dlatego to świetny pomysł na biznes. Pralnia automatyczna może być czynna non stop, 24 godziny na dobę, również w niedzielę i święta. Aby uruchomić taką działalność konieczne jest jedynie spełnienie minimalnych wymagań technicznych. Uruchomienie pralni w oparciu o system franczyzowy nie wymaga wysokich nakładów początkowych. Ponieważ nie zatrudniasz personelu, pralnia samoobsługowa nie generuje też dużych stałych kosztów. Zastanawiasz się, ile kosztuje pralnia samoobsługowa? Wysokość wstępnych kosztów zależy m.in. od wielkości lokalu oraz wyposażenia. Należy liczyć się z tym, że takie przedsięwzięcie raczej nie jest tanie, jednak przy odpowiedniej strategii jesteśmy w stanie uzyskać dobrą pozycję na rynku i dobre zyski w relatywnie krótkim czasie. Tym bardziej, że firmy oferujące współpracę na zasadzie franczyzy, jak Speed Queen, wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę, by pomóc znaleźć odpowiednią lokalizację, atrakcyjną dla potencjalnych klientów.

Podkreślmy, że nie sam koszt założenia pralni samoobsługowej jest ważny – bardziej interesować będzie cię zapewne stopa zwrotu. Ta zaś szacowana jest na 30%, więc już po 3 latach inwestycja zwraca się i zaczyna przynosić stabilne zyski. Jest to też jedna z niewielu działalności, które prowadzone są stacjonarnie i nie odczuwają zagrożenia ze strony e-commerce, jak to jest w przypadku sklepów, butików, galerii handlowych.

Rozważając, jak założyć pralnię samoobsługową, powinieneś skupić się na tym, co najważniejsze, czyli jakości oferowanych usług. W zbudowaniu udanego biznesu z pewnością pomoże zadbanie o ciekawie skonstruowaną ofertę, konkurencyjne ceny czy atrakcyjne promocje. Czy zatem uruchomienie własnej pralni samoobsługowej to dobry kierunek dla osób szukających swojej drogi w biznesie? Czy rzeczywiście można się z tego utrzymać? Wiele wskazuje na to, że tak. Dlatego jeśli przyszedł ci do głowy taki pomysł, na pewno warto spróbować.

Samoobsługowa pralnia wodna – pomysł na biznes

 

Pranie ubrań to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Większość z nas otwarcie przyznaje, że czynność ta zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych. Do tego grona zaliczają się zarówno osoby posiadające tak duże rodziny, że pranie musi być robione w zasadzie codzienne, jak i single i pary, którzy wolą poświęcić się przyjemnościom, życiu towarzyskiemu czy pracy zawodowej, zamiast zajmować tak prozaiczną czynnością, jak pranie.


Na szczęście jest alternatywa – pranie i suszenie ubrań w pralni samoobsługowej. Korzystając z takiego rozwiązania można szybko i łatwo uporać się ze stertą brudnej bielizny, a przy okazji odpocząć przy kawie lub poczytać książkę. Ze względu na spore zainteresowanie coraz większe grono inwestorów rozważa założenie własnej działalności w tym sektorze usług. Otwarcie pralni samoobsługowej może być strzałem w dziesiątkę – to efektywny model biznesowy, który sprawdza się szczególnie w miastach. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym udowadniamy, że pralnia to biznes na miarę XXI wieku.

 

Pralnia samoobsługowa - poradnik

 

Pranie ubrań w pralce automatycznej wydaje się banalne. Wystarczy włożyć brudną bieliznę do bębna, wsypać proszek i uruchomić maszynę. Jednak tylko z pozoru jest to prostą czynnością. Niewłaściwie ustawione parametry pralki (temperatura, prędkość wirowania) czy zastosowanie nieodpowiedniego detergentu mogą ostatecznie doprowadzić do zniszczenia tkanin, co może stać się przyczyną utraty ulubionej koszuli czy bluzki. Robiąc pranie w domu musimy zadbać o detale, o czym wiele osób zapomina. Posegregowanie ubrań kolorami, rozdzielenie rzeczy pod względem rodzaju materiału czy wreszcie przeczytanie oznaczeń na metkach i dostosowanie do nich ustawień urządzenia piorącego to czynności, które większości z nas po prostu umykają. Co więcej, na ścianach pralki automatycznej prędzej czy później tworzy się osad, który może wpływać na eksploatację maszyny.

 

Doskonałą alternatywą dla prania domowego może być pralnia samoobsługowa. Zastosowany w niej profesjonalny sprzęt jest znacznie wydajniejszy i delikatniejszy, dzięki czemu ubrania nie niszczą się. Łatwa dostępność, lepsze efekty niż w przypadku prania w domu oraz bardzo dobrej jakości wyposażenie sprawiają, że chętnych do korzystania z oferty takich miejsc nie brakuje. Nowe punkty powstają już nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miejscowościach. To biznes, który nie tylko przynosi stałe dochody, lecz który ma też przed sobą duże perspektywy rozwoju. Co tu ukrywać, na posiadaniu własnej pralni można całkiem nieźle zarobić. Szczególną popularnością wśród inwestorów cieszą się umowy podpisywane z dużymi sieciami pralni na prowadzenie działalności pod szyldem znanej marki (czyli tak zwana franczyza). Podobnie jak każdy pomysł na biznes, pralnia wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zanim przejdziemy do omówienia takich kwestii jak oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia czy opracowanie strategii działania (pralnia biznes plan), przyjrzyjmy się dokładniej, na czym polega działanie pralni samoobsługowej.

 

Dlaczego pralnie samoobsługowe są tak popularne?

 

W porównaniu do klasycznego prania domowego pralnie samoobsługowe są znacznie wygodniejsze i oferują o wiele więcej możliwości. Standardowe wyposażenie pralni wodnej obejmuje dużo większe maszyny niż te używane przez nas w domach. Dostępne w takim punkcie urządzenia mają większą pojemność, dzięki czemu nadają się do prania takich rzeczy jak zasłony, koce, pokrowce, kurtki itp. Użytkownikami pralni samoobsługowych są zazwyczaj studenci, turyści, osoby młode i aktywne. Z usług takich placówek korzysta jednak też coraz więcej seniorów. 


Stałymi klientami pralni są osoby bez własnej pralki, np. wynajmujący małe mieszkanie lub kawalerkę, w której dodatkowy sprzęt AGD zajmowałby zbyt wiele przestrzeni. W dobie małych metraży, charakterystycznych dla obecnego budownictwa, każdy metr w łazience czy kuchni jest tak cenny, że wielu singli nie marnuje go na pralkę, z której korzysta i tak raz na tydzień.


Pralnie samoobsługowe bywają wreszcie ratunkiem dla osób, którym nagle zepsuło się urządzenie piorące, albo które używają go jedynie do szybkiego codziennego prania i suszenia. Niewątpliwym atutem nowoczesnych pralni samoobsługowych jest także panująca tam atmosfera. Takie punkty to nie tylko przestrzeń, w której można wyprać i wysuszyć ubranie. Czekając na zakończenie prania można poznać ciekawych ludzi, wypić dobrą kawę czy po prostu się zrelaksować korzystając z ogólnodostępnej sieci wifi. Właściciele pralni samoobsługowych starają się, aby dekoracja przestrzeni i aranżacja wnętrz tworzyły przyjemną atmosferę. Klienci bardzo często mają do dyspozycji ekspresy do kawy, telewizory, przekąski, a nawet kącik dla dzieci. Wszystko to sprawia, że klienci podczas oczekiwania czują się „jak w domu”.


Prowadzenie pralni samoobsługowej – czy to się opłaca?

 

Z punktu widzenia potencjalnego inwestora pralnia samoobsługowa to czysty zysk, podobnie zresztą jak tradycyjna pralnia wodna. Pomysł na biznes, w którym klienci sami obsługują maszyny z wbudowanym automatem do płacenia, jeszcze do niedawna kojarzył się głównie z amerykańskimi filmami. Dziś takie miejsca możemy spotkać w większości polskich miast. To zautomatyzowany biznes, który w zasadzie prowadzi się sam: nie trzeba zatrudniać pracowników ani angażować dodatkowego czasu. Tak naprawdę nie jest tu potrzebne nawet wcześniejsze doświadczenie: żeby założyć własną pralnię nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia, dyplomu ani żadnego egzaminu magisterskiego. Pozyskanie klientów pozostaje tylko kwestią czasu, dzięki czemu właściciel może liczyć na szybki zwrot z inwestycji. Dodatkowo przedsiębiorcy mają możliwość współpracy w oparciu o dogodny system franczyzowy, o czym piszemy w dalszej części tekstu.

 

Pralnia samoobsługowa – jak działa?

 

Świetnym pomysłem na biznes dla osób nie mających wcześniej okazji prowadzić własnej działalności w sektorze profesjonalnego pralnictwa może być pralnia samoobsługowa, czyli taka nie wymagająca zatrudniania pracowników. Analiza rynku wyraźnie pokazuje, że Polacy bardzo chętnie korzystają zarówno z usług tradycyjnych pralni wodnych, jak i punktów samoobsługowych. Aby skorzystać z takiego punktu należy po prostu przynieść ze sobą brudne rzeczy, umieścić go w bębnie pralnicy, zalać środkiem piorącym (można go zakupić na miejscu lub skorzystać z własnego), wybrać program, opłacić wybraną maszynę (można zapłacić gotówką lub kartą) i poczekać. Po jakimś czasie nasze ubrania będą świeże, czyste i pachnące. Wkładając rzeczy do pralki nie trzeba ich ważyć – wystarczy po prostu wybrać bęben, do którego zmieszczą się przyniesione przez nas ubrania. Wyprane rzeczy można wysuszyć w specjalnych suszarkach. To też jest dużym plusem, ponieważ dla wielu osób, zwłaszcza w małych mieszkaniach, rozłożenie tradycyjnej suszarki jest kłopotliwe albo wręcz ograniczające możliwość poruszania się po pomieszczeniu. Korzystając z pralni samoobsługowej otrzymujemy więc pranie nie tylko czyste i świeże, ale także suche i gotowe do prasowania. Albo wręcz założenia od razu, zależy od materiału z jakiego wykonane jest ubranie.

 

Pralnia samoobsługowa – jak otworzyć własną działalność? 

 

Najlepsze w prowadzeniu biznesu pralni samoobsługowej jest to, że na jej uruchomienie może zdecydować się właściwie każdy, nawet osoba nie mająca żadnego wcześniejszego doświadczenia w tej branży. Oczywiście aby pralnia mogła odnieść sukces, niezbędna jest wiedza jak otworzyć i wyposażyć taki lokal. Bardzo dobrym pomysłem może być podjęcie współpracy w tym zakresie z firmami specjalizującymi się w profesjonalnym pralnictwie. Bardzo często oferują one wsparcie dla nowych przedsiębiorców, fachowe doradztwo, pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, dobór odpowiednich urządzeń oraz serwis gwarancyjny. Umiejętność sprawnego zarządzania działaniem pralni samoobsługowej to klucz do wszelkich sukcesów, dlatego warto czerpać z doświadczenia najlepszych. Możesz wziąć też udział w szkoleniu np. z zakresu prania wodnego. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak otworzyć pralnię samoobsługową w swoim mieście, skontaktuj się z doradcą. Chętnie odpowienie na pytania jak założyć pralnię samoobsługową, ile koszuje oraz jak wyposażyć pralnię w opowiedni sprzęt.

 

Zainwestuj w pralnię samoobsługową znanej marki - biznes plan

 

Jednym ze sposobów prowadzenia działalności gospodarczej jest franczyza. To koncepcja biznesowa polegająca na występowaniu relacji między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Obydwa przedsiębiorstwa (czyli franczyzodawca i franczyzobiorca) są niezależne oraz odrębne prawnie i finansowo, a zakres współpracy określa umowa.

 

Mówiąc jeszcze prostszym językiem, franczyza to po prostu prowadzenie własnej działalności pod szyldem innej marki. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku pralni samoobsługowych. Możliwość franczyzy oferuje na przykład znana w branży pralniczej firma Speed Queen. Otwarcie własnej pralni pod szyldem Speed Queen daje możliwość szybkiego wybicia się na rynku i pomaga zdobyć klientów, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w pierwszym okresie działalności. Kiedy dopiero zaczynamy, największą trudność przynosi zazwyczaj pozyskanie klientów. Jak się okazuje, najbardziej efektywne są te działania, które opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach – a do takich bez wątpienia należy współpraca z marką uchodzącą za lidera w branży pralniczej.  

 

Pralnia samoobsługowa – koszt otwarcia

 

Pralnia samoobsługowa jest stosunkowo prostą inwestycją, dlatego to świetny pomysł na biznes. Pralnia automatyczna może być czynna non stop, 24 godziny na dobę, również w niedzielę i święta. Aby uruchomić taką działalność konieczne jest jedynie spełnienie minimalnych wymagań technicznych. Uruchomienie pralni w oparciu o system franczyzowy nie wymaga wysokich nakładów początkowych. Ponieważ nie zatrudniasz personelu, pralnia samoobsługowa nie generuje też dużych stałych kosztów. Zastanawiasz się, ile kosztuje pralnia samoobsługowa? Wysokość wstępnych kosztów zależy m.in. od wielkości lokalu oraz wyposażenia. Należy liczyć się z tym, że takie przedsięwzięcie raczej nie jest tanie, jednak przy odpowiedniej strategii jesteśmy w stanie uzyskać dobrą pozycję na rynku i dobre zyski w relatywnie krótkim czasie. Tym bardziej, że firmy oferujące współpracę na zasadzie franczyzy, jak Speed Queen, wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę, by pomóc znaleźć odpowiednią lokalizację, atrakcyjną dla potencjalnych klientów.


Podkreślmy, że nie sam koszt założenia pralni samoobsługowej jest ważny – bardziej interesować będzie cię zapewne stopa zwrotu. Ta zaś szacowana jest na 30%, więc już po 3 latach inwestycja zwraca się i zaczyna przynosić stabilne zyski. Jest to też jedna z niewielu działalności, które prowadzone są stacjonarnie i nie odczuwają zagrożenia ze strony e-commerce, jak to jest w przypadku sklepów, butików, galerii handlowych.


Rozważając, jak założyć pralnię samoobsługową, powinieneś skupić się na tym, co najważniejsze, czyli jakości oferowanych usług. W zbudowaniu udanego biznesu z pewnością pomoże zadbanie o ciekawie skonstruowaną ofertę, konkurencyjne ceny czy atrakcyjne promocje. Czy zatem uruchomienie własnej pralni samoobsługowej to dobry kierunek dla osób szukających swojej drogi w biznesie? Czy rzeczywiście można się z tego utrzymać? Wiele wskazuje na to, że tak. Dlatego jeśli przyszedł ci do głowy taki pomysł, na pewno warto spróbować.

Ponadczasowy biznes.

Solidne korzenie, gwarantujące dostatnią przyszłość.

Aktualnie na całym na świecie powstało blisko 100 000 pralni samoobsługowych.

 

Stale rosnące zapotrzebowanie na tę usługę to szansa na rozwój stabilnego dochodowego biznesu na lata.

Chcesz otworzyć własną pralnię samoobsługową Speed Queen?

Chcesz poznać możliwości i potencjał zarobkowy? 

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.

Jeżeli masz kapitał do zainwestowania i chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

Nasz ekspert udzieli Ci bezpłatnej konsultacji
oraz odpowie na wszystkie pytania dotyczące inwestycji
.
Otrzymasz kompletny biznesplan zawierający każdy szczegół Twojej przyszłej działalności wraz z prognozami finansowymi. 

Wypełnij
 i wyślij formularz.

Imię *
Nazwisko *
Numer kontaktowy
E-mail *
Miasto *
Wiadomość
Wyślij